Dovanoti gyvūnus nepatartina

Nors veterinarijos klinikos paslaugos daug nekainuoja, gyvūnų neprižiūrintys savininkai nesinaudoja nei jomis, nei visokiomis nemokamomis galimybėmis užtikrinti geresnę gyvūno globą. Apsileidusių šeimininkų kasmet padaugėja ir dėl to, kad žmonės gyvūnus auginti ima ne sąmoningai apsisprendę tą daryti ir įvertinę visas aplinkybes, o todėl, kad gyvūnas jiems suteikiamas kaip kažkokia dovana. Tai iš tiesų kiša koją atsakingam požiūriui į gyvūnų auginimą. Dovanų sezonas artėja ir dabar. Tikėtina, kad ir vėl prasidės gyvūnų dovanojimas, kuris galiausiai gali baigtis tragiškai.

Kodėl žmonės dovanoja gyvūnus

VeterinarijaNe viena vet klinika Vilniuje susidūrė su asmeninėmis žmonių istorijomis, kaip jie padovanojo arba gavo dovanų gyvūnus. Dažniausiai yra dovanojami kačiukai ir šuniukai, ir jie dovanojami būtent tiems žmonėms, kurie negali pasirūpinti savo gyvūnais pilnai – vaikams. Juk šuniuko auginimas reikalauja kasdienės priežiūros bent 2 kartus vedant jį į lauką, taip pat šėrimo, prausimo. Kačių kraiką keisti irgi nemalonu, todėl vaikai dėl to kartais suklumpa. Tačiau kodėl žmonės dovanoja gyvūnus? Arba to geidžia patys vaikai, arba tėvai nusprendžia įtaisyti draugą vienturčiui vaikui, patys neketindami juo rūpintis. Kartais ir suaugę vaikai nutaria padovanoti katę ar šunį vienišiems vaikams, seneliams, kad nebūtų taip liūdna.

Kodėl žmonės dažnai nebeaugina gyvūnų

Tačiau kas nutinka, kad pirmą akimirką taip apsidžiaugę tuo mielu pūkų kamuolėliu, jau kitą savaitę žmonės nebežino ką daryti su tuo gyvūnu ir nenori jo auginti? Kaip to išvengti, akivaizdu. Tačiau kodėl taip nutinka? Iš tiesų net ir apsisprendę ir pasiruošę auginimui žmonės dažnai suklumpa, kuomet pasiima auginti gyvūnus ir tada pamato, kad vargo daugiau, nei tikėtasi. Sunku būna gyvūnus vedžioti į lauką, nėra kur palikti kelionių metu ir kitos problemos. O sunkiausia visuomet būna tada, kai yra pati pradžia. Iš prieglaudos paimtas gyvūnas turi savo daug traumų ir kelia problemas su agresija ar šlapimo nelaikymu, nepaklusnumu, baime. O naujas dar nesugadinto charakterio šuniukas pirmąsias savaites elgiasi kaip kūdikis: verkia naktimis, neleidžia miegoti. Vėliau prasideda sunkusis pusmetis, kuomet reikia išdresiruoti gyvūną nesišlapinti ir nesituštinti namuose, o tą normaliai atlikti lauke. Taigi, tai ir sukuria tokį ritmą, kad gyvūnas tiesiog nebegali daryti visko, ko nori.

Kaip žmonės atsikrato gyvūnų

Veterinaro patarimai būtų nedovanoti gyvūnų, o pirkti tik apsisprendus. Nes žmonės imasi visokių priemonių, norėdami atsikratyti gyvūnais.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *