Atsargaus vairuotojo atmintinė

Auto šviesosVis labiau galvojant apie artėjančią žiemą, verta prisiminti atsargaus vairuotojo atmintinę, kad jo važiavimas tikrai nekeltų sau ir kitam grėsmės. Pirmiausia aišku reikia pasirūpinti šviesomis https://www.autosviesos.lt/xenon-lemputes, kadangi tamsaus meto dabar bus daugiau. Ir aišku padangomis. Nes nuo lapkričio 10 reikia permontuoti. O tada galvoti apie daugybę kitų dalykų.

Užtikrinkite, kad viskas gerai su automobilio šviesomis

Taigi, visų pirma, kaip ir sakėme https://www.autosviesos.lt užsisakykite šviesas, kokių trūksta. Kartais verta vežiotis ir atsarginių dalių. Naktį labai nesaugu važiuoti, todėl reikia itin saugotis. Pirmiausia reikia užtikrinti, kad gerai veikia gabaritinės galinės šviesos, taip pat kad veikia dienos šviesos (arba trumpieji žibintai) automobilio priekyje. Reikia ir veikiančių posūkio bei avarinių signalizacijų šviesų. Norėdami papildomo saugumo – montuokite ir rūko lempą, nes bus daug blogų orų žiemą, ir tikrai pravers toks papildomas apšvietimas.

Žinokite pakeitimus dėl eismo perėjose

Nuo lapkričio 1 dienos įsigalioja keletas naujų KET pakeitimų, ir tai turėtų garantuoti saugesnį eismą. Bet tik tuo atveju, jeigu su tuo bus susipažinę vairuotojai ir pėstieji. Jeigu esate vairuotojas, tai jūs tikrai esate kartais ir pėstysis, tad verta žinoti naujas taisykles. Nuo šiol pėstiesiems yra naujos rekomendacijos: draudžiama eiti per perėją su telefonu, ausinėmis, ar kitomis priemonėmis, kurios visiškai atitrauktų dėmesį ir būtų galbūt nesaugiai pasielgiama. Pėstysis turi būti budrus ir pats saugotis automobilių, o ne galvoti, kad zebras jį nuo visko apsaugos, ir jeigu ką, kaltė bus ne jam. Jeigu einate su telefonu rankoje ar ausinėmis, kaltė gal bus jūsų. Vairuotojams reikėtų žinoti, kad nuo šiol prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjus jie turėtų sustoti net ir tada, jeigu pėstysis dar neina perėja, o tik įžengia į ją, arba stovi prie jos – prie kelio krašto. Reikėtų sustoti ir praleisti.

Žinokite leistinus greičius

Nors leistini greičiai šiek tiek keičiasi, bet iš esmės jie išlieka panašūs. Visgi visada reikia gerai žinoti leistinus greičius ir jų neviršyti, kad ir kokią transporto priemonę vairuotumėte. Taip pat reikia stengtis ir dėl tokių įvairių dalykų kaip kad pakeitimų: įsitikinti, ar nevairuojate tokios priemonės, ir ar nesate tas vairuotojas, kuriam kaip tik galioja kažkokie KET pakeitimai.

Užtikrinkite padangų, stabdžių ir stiklų gerą būklę

Vairuokite tik tam pasiruošę, būdami blaivi, sveiki, pailsėję. Puikiai jaustis turi ir jūsų automobilis.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *