Paslaugos – ar tikrai mūsų šalies rinkoje esą itin didelė paslaugų įvairovė?

Paslaugos LietuvojeTikriausiai, kad vienintelio rinkos veiksnio, jokiomis priemonėmis engti nebūtų galima, dėl tam tikrų priežasčių – tai paklausa, ar kitaip tariant, poreikis. Turime omenyje tai, kad būtent šis esminis veiksnys kone ir priverčia visą rinką suktis – siekiame pastebėti tai, kad piliečiams, kuriems yra reikalingi tam tikri daiktai, kuriems atsibosta jau turimi ir pan., nuolatos tenka ieškoti naujovių, tad tai suvokdami verslininkai ir stengiasi pasiūlos principu viską, kaip tik įmanoma efektyviau užpildyti, jeigu būtų galima taip pasakyti.

Kad ir kaip ten bebūtų, pakankamai dažnai išgirstame, jog žmonės yra linkę skųstis, teigdami, jog paslaugos, kurios esą rinkoje, tikrai niekuo pernelyg neišsiskiria, jog pakankamai dažnai negali rasti tokių, kurios ne vien tik pilnavertiškai patenkintų individualius poreikius, bet ir atitiktų jų norimus kriterijus – kaip pavyzdžiui efektyvumas, ar tai įkainių spektras. Ar būtų galima manyti, kad žmonės tokiose situacijose paprasčiausiai manipuliuoja, impulsyviai pateikia duomenis, kurie galimai nėra visai tikslingi? O galbūt reikėtų sutikti su ta mintimi, kad paslaugos tikrai nėra tokios jau ir puikios rinkoje, kad vertėtų jas uoliai girti? Būtent šiandieną norėtume pasamprotauti šia tema ir galimai paaiškinti žmonėms, paviešinti, kokia yra tikroji situacija, susidariusi pasiūloje.

Būtų galima pradėti nuo tos minties, kad paslaugų spektras rinkoje esą pakankamai platus, ir net nereikia analizuoti apie tai, kad itin daug kas priklauso nuo išorinių veiksnių. Turime omenyje tai, kad praktiškai bet kuris klientas galėtų bet kuriame mieste, ar tai net internetinėje erdvėje, rasti norimą prekę, ar pasinaudoti reikalinga paslauga. Norime pasakyti tai, kad pasiūlos principu, paslaugų kiekis yra tikrai didelis, tačiau mintis, kad galimai ne visos paslaugos yra skirtos visiems rinkos vartotojams – sąlyginai teisingas. Paprasčiausiai, kai kurios kompanijos yra linkusios orientuotis į tam tikras žmonių grupes, vengti kai kurių socialinių grupių – vis dėlto, negalėtume teigti, kad tai yra diskriminacija, mat dažniausiai tokio tipo padariniai susiformuoja natūraliai ir niekas dėl to pretenzijų nekelia.

Vertėtų pripažinti ir tai, kad paslaugos, kurios yra suteikiamos rinkoje, turi pakankamai daug alternatyvių galimybių, todėl tikrai nesunku kiekvienam vartotojui pritaikyti pasirinkimus, pagal asmenines užgaidas. Žinoma, tikrai būtų galima teigti, kad esą visokiausių išimčių, tačiau, panašu, kad niekas negalėtų paprieštarauti jau pasakytai minčiai, kad rasti tai, ko norimą, tikrai galima, tik ne visuomet papildomi veiksniai, kaip pavyzdžiui kaina, jus tenkins.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *