Žiema – baisu kely

Pažaiskime asociacijų žaidimą, aš pasakysiu „žiema“ ir „kelyje“, o jūs sakykite asociacijas. Tikriausiai bus tokie žodžiai kaip avarijos, atšvaitas, slidu, tamsu, pėstysis, žieminės padangos, greitis, šaltis, nemalonu, sniegas ir panašiai. Toks jau tas kelias žiemą – ne pats maloniausias. Jeigu nori, kad jis tave kuo mažiau kankintų, tai turi pats stengtis užtikrinti saugumą ir kažkokį bent nedidelį sau susikurti apsaugos metodą. Nors, kam jį kurti, kai jau ir taip prikurta. Pirma, automobilis turi būti visas techniškai tvarkingas. Antra, reikia neviršyti greičio, nes žiemą, esant slidžiai dangai, tai yra tas pats kas mesti degtuką į deguto statinę. Trečia, būtinos normalios žieminės padangos.

Apie „pataupymą“ padangoms

Taigi, dabar, kai padangos internetu tikrai lengvai gaunamos, kokios turėtų būti priežastys to, kad jūs vis dar nenusipirkote naujų padangų? Patikėkite, įrodinėti man turėsite „iš peties“, nes šiaip nepatikėsiu. Teko girdėti, kad universalios yra labai gerai. Jas išrado turbūt tas pats žmogus, kuris ir tikino, kad homeopatiniai vaistai su gyvačių nuodais yra geriausi vaistukai vaikučiui. Iš tiesų, universalios padangos turbūt dėl to ir atsirado, kad kažkas pagalvojo, jog tai yra tai, ko labai norėtų žmogus. Norėtų, kad kas sezoną nereikėtų padangų keisti, kaip kad nekeičiamas, pavyzdžiui, kas sezoną, kapotas ar lempos. Norėtų, kad nereikėtų keikti lietuviško klimato ir taip ilgai trunkančių blogų važinėjimui orų. Poreikis yra – bus ir pasiūla. Aišku, čia, kai kalba eina apie žmonių saugumą ir gyvybes, negali būti manipuliacijų. Taigi, universalios padangos sukurtos tokios, kad dar per plauką atitiktų kažkokį standartą, susijusį su saugumu ir protektoriais. Bet tik per plauką – kaip ir jūsų gyvybė, kai sumėto kelyje.

Taigi, pataupymas ir pirkimas ne dviejų, o vieno komplekto per metus yra rizika. Savo mašina, išlaidomis už avarijas, kitų žmonių ir savo gyvenimais. Ar tikrai verta?

Kaip viskas veikia

Jeigu dar nematėte, susiraskite internete tokią laidą, kur testo metu rodoma, kaip atrodo profesionalo ir pradedančio vairuotojo stabdymas žiemą, kai blogas oras, kai lyja, kai slidu. Tada suprasite, kaip iš tiesų tai veikia, kaip viskas skiriasi. Ir lyginami čia ne pradedančiųjų bei profesionalų įgūdžių, bet padangos. Vienaip atrodo greitas stabdymas, kai esate su žieminėmis padangomis. Kitaip – kai su viena pora žieminių, kita – universalių. Dar blogiau atrodo, kai tik su universaliomis – pradedančiajam tai gali kainuoti daug.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *