Kuras priekaboje

PriekabosJeigu norite savarankiškai parsivežti kietąjį kurą iš pardavėjų, jums prireiks atitinkamos priekabos. Ją galima išsinuomoti arba įsigyti iš tų, kam priekabos yra pagrindinė veikla. Tokių įmonių galima rasti internete. Skaitykite plačiau apie kiekvieną kuro tipą, kuriam prireiks priekabos.

Anglys

Tai bus neabejotinai labiausiai priekabą priteršti galintis kuras. Jeigu vešitės anglis, žinote, kad laukia tikrai juodas darbas. Nors iš priekabos ir bus visos anglys išverstos kažkur ant kiemo, tačiau vėliau šiuos sunkius ir degius akmenis teks tampyti iš vienos pusės į kitą. Su kibirais eisite ir nešite viską į malkinę ar klėtį tol, kol nieko neliks. Tada labai ilgai tvarkysite pajuodusį kiemą, ir patys atrodysite lyg iš kamino išlindę. Jeigu tai jūsų asmeninė priekaba – jūsų valia, gal nieko baisaus, kad ji tokia supurvinta. Tačiau net ir asmeninę vertėtų pasaugoti, o juo labiau išsinuomotą. Tad prieš pilant anglis į priekabą, čia paklokite didžiulį celofaną. Tuomet, kai išversite visas anglis, pati priekaba liks švari.

Malkos

Tai labai lengvas kuras, ir jo sudegintumėte per žiemą daug daugiau kubų negu anglių. Dėl to gali prireikti net kelių priekabų arba vienos didesnės. Jeigu norite, kad židinyje smagiai spragsėtų malkos ir visada būtų šilta namuose, vežkitės eglių arba pušų išdžiovintas malkas. Jas sausas iškart reikės sumesti iš malkinės, kadangi darbas vyks rankomis, galima bus mesti tiesiog tiesiai iš priekabos, pastačius ją prie malkinės angos. Jeigu malkos šlapios, tai svoris bus jų daug didesnis. Tačiau tokias reikėtų išberti plačiai kur nors ant sauso paviršiaus ir pradžiovinti, jeigu yra sąlygos. Kita vertus, kai nebūna pasirinkimo, žmonės degina ir šlapias malkas, tik jos sunkiai įsidega.

Durpės

Dar vienos gana purvinos degios medžiagos. Bus ne tokios purvinančios kaip anglys, bet apsaugoti priekaba vis tiek rekomenduojama. Su durpėmis sunkiau dirbti, nes jos labia dulka, todėl jums vertėtų turėti apsaugą kvėpavimo takams, plaukams ir gal net akims, nes rudos smulkios dalelės jus tikrai numargins tamsiai.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *