Kaip pažaboti impulsyvų pirkimą internetu

Smagu apsilankyti parduotuvėje 1a.lt, pamatyti tokį gerą prekių pasirinkimą ir ką nors nusipirkti. Smagu, tik ne visiems reikėtų tą daryti. Kai kurie žmonės 21 – ame amžiuje sugeba sirgti iki tol niekada niekam nežinote liga. Kokia? Impulsyvaus pirkimo. Tai dalykas, kurio niekas nežinojo anksčiau, tačiau kuris dabar itin gajus. Jis anksčiau vyravo paprastuose prekybos tinkluose, parduotuvėse, o dabar persikėlė į atsakingo elgesio internete lygį. Jeigu norite, kad jūsų nevargintų tokie sutrikimai, turite apsilankyti interneto parduotuvėse protingai, saikingai ir neužsiimti neapgalvotais veiksmais.

Veskite kontrolinį išlaidų žurnalą

LaisvalaikisJeigu visgi pripažinote sau, kad turite impulsyvaus pirkimo maniją, įveskite į gyvenimą naują įprotį – išlaidų žurnalo vedimą. Rašykitės visada išlaidas, kai tik jų patirsite. Rašydami būtinas išlaidas pažymėkite viena spalva, nebūtinas – raudona. Raudona mūsų galvoje veikia kaip geriausias signalas „Stop“. Veskite tokį žurnalą mėnesį ir pamatysite, kiek kam išleidžiate, kiek pajamų yra nebūtinų. Kai turėsite tokį žurnalą, jau iškart mažiau norėsis neatsakingai pasielgti ir prisipirkti kažko internete, kas tuo metu reklamuojama. Juk turėsite nuspręsti, ar tą pirkinį vėliau rašysite raudonai, ar mėlynai, juodai. Mėnesio gale pamatę, kiek visko yra parašyta raudonai, suskaičiavę tas išlaidas, galėsite pagalvoti, ar nebūtų buvę geriau tų pinigų, pavyzdžiui, persivesti į kitą banko sąskaitą, kurioje laikytumėte pinigus, skirtus būsimo būsto pirkimui ar vaikų mokslams. Paprastas biudžeto rašymasis yra labai efektyvi priemonė pasakyti sau tiesą ir pamatyti, kiek pinigų išleidžiate be reikalo.

Stebėkite: kada dažniausiai lankotės interneto parduotuvėse

Verta žurnale ir aprašyti aplinkybes, kada norisi pirkti internete arba kada tą ir darote. Gal paaiškės, kad tai metas, kada turite per daug darbo. O gal tada, kai būna labai liūdna, o gal nuobodu. Tokia analizė taip pat leis nusakyti, ar išleidžiate pinigus dėl emocinių sutrikimų.

Kokios tikrosios pirkimo priežastys

Supratę tikrąsias impulsyvaus pirkimo priežastis, galėsite pakeisti pirkimą kitu įpročiu, kuris nebūtų toks kenksmingas. Gal vietoje pirkimo, kai nuobodžiaujate, geriau galite eiti pasivaikščioti į parką ar pažiūrėti žinias. Jeigu perkate tada ir dėl to, kad labai daug dirbate, gal reikėtų leisti sau ilgiau pailsėti, ar keisti darbo specifiką. Atsakymų, kodėl kankina impulsyvus pirkimas, visgi reikėtų ieškoti ne elektroninėje parduotuvėje, o savo gyvenime. Svarbu būti sau sąžiningiems, nes tik tada susidorosite su šia problema, kuri pareikalauja daug išlaidų.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *