Kaip išlikti sveikam, jeigu dirbi vilkiko vairuotoju

Jei dirbate treneriu sporto klube, visą gyvenimą turėsite puikią sveikatą. Tačiau jeigu esate https://www.truckfind.lt ar kitų vilkikų vairuotojai – daug laiko praleidžiate rizikingoje ir nesveikoje aplinkoje. Kaip išsaugoti sveikatą, jeigu esate vilkikų vairuotojas?

Stenkitės išsaugoti miegą

Natūralu, kad kelionių metu jūsų naudoti vilkikai taps tarytum antraisiais namais – kitaip ir nebus. Tačiau jums reikėtų stengtis tuose namuose ne tik padirbėti, bet ir nusnūsti. Dažnai vairuotojai rizikuoja savo sveikata, o kai kada ir gyvybe, ir vardan greitesnio krovinio pristatymo atsisako miego valandų. Visgi negalima važiuoti nemiegojus, o taip pat reikia stebėti savo širdies ritmą, kaip ji reaguoja į nereguliarų miegą. Jeigu visgi miegoti tenka per mažai, negerkite energetinių gėrimų ir kavos. Jau geriau išsibudinkite garsiai klausydami muzikos. Toks ritmas, kada nemiegama ir dirbtinai stimuliuojamas organizmas kenksmingais gėrimais, labai blogai veikia širdį.

Nevažiuokite į reisus per dažnai

SunkvežimiaiApskritai reikėtų nepersidirbti jokiame darbe, o ypač rizikingame ir tokiame, kuris blogai veikia sveikatą. Taigi, nors ir labai norėsis užsidirbti daugiau, neprisiimkite papildomų reisų, budėjimų. Jei taip darysite, greitai taip pervargsite, kad išvis negalėsite dirbti. O juk jėgų jums reikia, kad užtektų ilgiau, ir dirbti tuomet galėtumėte reguliariai, bet normaliomis dozėmis.

Darykite pasivaikščiojimo pertraukėles

Kadangi vilkiko vairuotojui tenka būti sėdimoje pozicijoje visu darbo metu, reikia stengtis reguliariai kas valandą ar porą pasidaryti pasivaikščiojimo pertraukėles. Dauguma vairuotojų jau mieliau vairuoja be sustojimo 8 valandas ir tuomet 3 valandas ilsisi, paskui vėl važiuoja. Jums reikėtų stengtis kiek įmanoma išskaidyti tą darbo režimą per laiką, kad galėtumėte ir šiek tiek pailsėti, tai labai svarbu. Svarbiausia ilsintis – išlipti iš transporto priemonės ir prasimankštinti. Ne pasėdėti kur nors užeigoje, o pajudėti, kiek tik galite. Būtent nejudrumas ir sukelia daugiausiai ligų vilkikų vairuotojams. Taip pat darykite pratimus stuburui, nes jis labai kenčia būdamas visą laiką sėdimoje padėtyje.

Reguliuokite mitybą, ji turi būti kuo sveikesnė

Kai kuriems vilkikų vairuotojams visos problemos atsiranda nuo mitybos. Kuomet valgo namuose sveiką maistą, būna viskas gerai. Tačiau išriedėję į kelią, ima pietauti pakelės užkandinėse, valgyti picas, keptus sumuštinius ir visokius greito maisto patiekalus. Tada atsiranda cholesterolis, auga viršsvoris ir randasi kitos problemos.

Atsisakykite žalingų įpročių

Svarbu paminėti ir tai, kad žalingi įpročiai visada žmogui kenksmingi, bet blogiausia juos puoselėti tuomet, kai ir taip ne visai sveikai gyvenate.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *