Kaip apsaugoti kompiuterį nuo virusų?

Virusų naikinimasNors kompiuteriai ir spartus jų tobulėjimas ženkliai palengvino žmonių kasdienybę padėdami komunikuoti su aplinkiniu pasauliu, dirbti ar tiesiog praleisti laisvalaikį, visuomet egzistuoja ir kita medalio pusė. Pastaruoju metu nuolat siaučiantys virusai gali ne tik sutrikdyti jūsų įrenginio veikimą ar panaikinti svarbius duomenis: egzistuoja ir kur kas rimtesnių kenkėjiškų programų, kurių kūrėjai jas paleisdami didžiuliams srautams, imasi šantažo ir taip bando pasipelnyti. Kad nepapultumėte į sukčių gniaužtus ar tiesiog apsisaugotumėte nuo internete plintančių virusų, dėl kurių įtakos kompiuteriai gali neatlikti tam tikrų funkcijų, turite būti be galo budrūs. Kokių priemonių imtis?

Naudokite apsaugos programas

Jei baiminatės, kad kompiuteriai, su kuriais dirbate, gali būti vienaip ar kitaip paveikti iš įvairių internetinių puslapių ar jūsų naudojamų programų atkeliaujančiais virusais, būtinai įsirašykite antivirusinę programą. Jos aktyviai ieško virusų, esančių jūsų kompiuteryje, e. pašto sistemoje, failuose ir pan. Žinoma, kad prieš kenkėjiškas programas nukreipti įskiepiai veiktų pagal paskirtį, nepakanka juos vien tik įsidiegti į savo įrenginį – turite periodiškai atnaujinti šias programas.

Elektroninis paštas ir socialiniai tinklai

Elektroniniais laiškais ir prie jų prisegtais failais gali atkeliauti labai rimti ir didelę grėsmę keliantys virusai. Jei gavote elektroninį laišką su neaiškia tema ar siuntėju, neatidarinėkite jo. Pastaruoju metu sukčių ir kenkėjiškų programų atakos centru tapo ir socialiniai tinklai. Kompiuteriai tampa pažeisti vartotojui atsidarius nuorodą, kurią jam atsiuntė jau virusą turintis draugas. Kad neužkibtumėte už šios apgaulės, gavę žinutę su neaiškia nuoroda, pasiteiraukite ją siunčiančio asmens, ar šis turinys tikrai saugus. Negavus patvirtinimo, praneškite jam apie tai, kad jo kompiuteris ir naudojamas socialinis tinklas galimai turi virusą, o siųstą žinutę tiesiog ištrinkite.

Legali programinė įranga ir operacinės sistemos

Pasitaiko atvejų, kai antivirusinės programos be kompiuterio apsaugojimo gali tuo pat metu jį užkrėsti kita kenkėjiška programine įranga. Tai būdinga piratinėms operacinėms sistemoms, kurios ne visada yra patikimos ir slepia dar daugiau „tyliai“ veikiančių virusų, kurie yra pavojingi jūsų duomenims. Legalios programinės įrangos automatiškai eliminuoja paslėptų kenkėjiškų funkcijų buvimo galimybę, todėl patikimesnės.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *