Harmoningos virtuvės akcentai

Kiekviena moteris savo galvoje turi nuostabios virtuvės, kurioje mielai praleistų savo laiką, planą. Talpi erdvė, puikus apšvietimas, jaukūs virtuvės baldai – tai pagrindiniai kiekvienos moters reikalavimai savo virtuvės plano įgyvendinimui. Kadangi Lietuvoje nėra populiarus buto ar namo išplanavimas su atskiru valgomuoju, tad didžiajai daliai šeimų virtuvė atlieka ir valgomojo funkciją, kur visa šeima ar draugai susėda prie bendro stalo pokalbiams valgant. Juk maistas ne tik mūsų organizmo variklis, bet ir puikus būdas suburti žmones pokalbiui. Todėl šiandien pakalbėsime apie jaukios virtuvės akcentus.

Laisva vaizduotė

Jauki virtuvė kiekvienam atrodys skirtinga – vieniam ji gali būti moderni, natūralių žemiškų spalvų, kitas ją įsivaizduoja klasikinio stiliaus, trečias – kupiną šiltų spalvų ir dekoracijų. Tačiau kiekvienos interjero idėjos namams turi būtinuosius baldus, taip pat ir virtuvė.

VirtuveiŠaldytuvas – tai kiekvienoje virtuvėje sutinkamas baldas. Anksčiau Lietuvoje įprastais tapę balti šaldytuvai, apkabinti įvairiais magnetukais nekūrė jokio bendro virtuvės kolorito, tačiau šiandien siūlome į šį daiktą pažiūrėti kitu kampu. Visi virtuvės baldai kiekvienoje virtuvėje turėtų kažkokiu akcentu derėti tarpusavyje – dažniausiai tai yra medžiagos ir spalvos. Todėl dabar itin madinga šaldytuvus įrengti tarsi spintelės tipo, norint sukurti jaukią ir harmoningą erdvę.

Taip pat kiekviena lietuviška virtuvė neįsivaizduojama be valgomojo stalo – tai svarbus virtuvės akcentas. Tiek modernioje, tiek ir klasikinio stiliaus virtuvėje gėlės pagyvyns stalą, todėl verta įsileisti šiuos gyvasties suteikiančius augalus į savo virtuvę. Rekomenduojama virtuvės baldus sustatyti taip, jog būtų galimybė susėsti aplink stalą, reikėtų vengti stalų pristumimo prie sienų. Apvalūs virtuvės baldai suteikia šiltesnį bei jaukesnį įvaizdį, susėdusius prie stalo apvalios formos harmoningai emociškai apjungia. Jei virtuvėje yra balkonas – išnaudokite jį. Esant šiltiems orams valgykite balkone – ten išsivysto patys geriausi pokalbiai ir maistas tampa dar skanesnis.

Renkantis virtuvės spalvas rekomenduojame natūralius žemiškus atspalvius, medienos imitacijas arba tokias pastelines spalvas, kaip persikinė, kuri pasąmoningai skatina apetitą ir maloniai nuteikia. Gražiai atrodo ir baltos spalvos, tačiau pagalvokite apie praktiškumą – ar tikrai turėsite laiko joms skirti ypatingai daugiau laiko? Ekpermentuokite – derinkite klasiką su modernu, restauruokite senus tėvų ir senelių virtuvės baldus – galite likti nustebinti rezultatais.

1 Comment

  1. Gerda

    Virtuvė yra ta vieta, kurioje labai dažnai susiburia visa šeima, bet nereiktų susikoncentruoti vien tik į interjerą namo, Labai svarbu ir ekstarjeras- terasa, aplinka, tvora. Viskas bendrai sudaro namo jaukumą, o ne vien virtuvė :)
    http://www.kiemoprojektai.lt/lt/tvoros/segmentines-tvoros.htm

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *