Angeliukai – puiki Kalėdinė puošmena.

Ar visi jau spėjote pakabinti Kalėdines girliandas? Papuošti Kalėdų eglutes? Ar žinote šios šventės simbolį – angelus? Angelai, tai mūsų sargai, jeigu vadovautumėmės Biblija. Tačiau angelai nėra vien tik kalėdiniai papuošimai namams. Daugelyje namų, kuriuose šeimos tiki į Dievą, visada kabo angeliukas, ar net keli – taip žmonės parodo, kad jų namus saugo angelai – sargai. Angeliukų yra visokių rūšių – gali būti statomai angelai, gali būti dideli angelai, taip pat jų yra labai mažiukų.

Angeliukas KalėdomsEglutės irgi dažnai būna puošiamos remiantis angelais – puošiama taip, kad yra panaudojama angelų forma, žaisliukai būna jų formos, taip lyg parodydami, kad angeliukai visada mus saugos, kokie mes blogi bebūtumėme, todėl visada turime juos laikyti, kad ir kažkur paslėpę. Apie įvairius angeliukus sklando labai daug gandų, kad juos reikia laikyti mašinoje, tam, kad nepadarytumėte avarijos, tačiau tai tik vienas iš daugelio senovės gandų. Kalbant apie Kalėdas, angelų galite sutikti visur, kad ir miesto aikštėje, turbūt ant daugelio Lietuvos miesto eglučių rasite bent mažiuką angeliuką, o kitos eglutės bus papuoštos remiantis vien šio simbolio forma.

Tačiau angeliukai pažymi ne vien Kalėdines šventes. Kaip jau minėjome, tai yra ir kitų įvairių švenčių simbolis. Dauguma moterų ant kaklo nešioja pakabuką – angeliuką, taip galvodamos, kad šie angeliukai jas saugo nuo pikto. Į angelus yra tikima jau nuo senovės, o iš kur tai kilo, būtų sunku pasakyti, tačiau faktas, kad šis simbolis yra pagrindinis mūsų psichologinis sargas, kadangi visi žmonės galvoja, kad angelas juos apsaugos nuo blogo, taip jie išvengs įvairių avarijų, ar kitų nelaimių. Tai yra labai gražus simbolis, iš kurio yra gaminamos žvakės, taip pat yra labai daug paveikslų, kuriuose yra atvaizduojama angelų forma. Tai labai populiarus ramybės, taikos ženklas, kuris padeda visiems žmonėms susitaikyti, galvoti apie tai, kad pas juos ateis tai – kas geriausia, o blogi laikai greitai baigsis.

Angeliukai – puikūs ramybės ir susitaikymo simboliai, kurie gali būti pavaizduoti labai įvairiose vietose – kaip jau minėjome, iš jų formos yra gaminamos žvakės, arba gaminamos žvakės, kuriuose yra atvaizduojami angeliukai, kurie Jus saugo nuo blogo. Dauguma žmonių angelus įvairiuose pavidaluose laiko arti savęs, kadangi galvoja, kad jie saugo nuo pikto, greičiau atneša gerus laikus į žmogaus namus, tai skatina tikėjimą.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *